Trudne zadanie: oswoić się z trasą maratonuWłaśnie dotarłem do zapisu video trasy 29. SPAR Budapest Marathon. To fajna sprawa móc obejrzeć wcześniej, którędy będzie prowadził bieg. Zwłaszcza, jeśli kompletnie nie zna się miasta, w którym odbywają się zawody. Oglądając film z trasy można poczuć atmosferę biegu, wyobrazić sobie poszczególne jej fragmenty, zapamiętać charakterystyczne punkty. Moment, gdy organizatorzy ujawniają takie nagranie jest dla mnie widomym znakiem, że maraton jest już tuż. No tak! W końcu do startu zostało już tylko 5 dni... 

Panie i Panowie, przed Państwem trasa Budapest Marathon 2014! Pokonajmy ten maraton w 6 minut i 23 sekundy :)

 

Trasa uzyskała atest AIMS (Association of International Marathons and Distance Races). Poza podbiegami na mosty jest płaska i raczej szybka. 

Jak widać na filmie wiedzie przez najpiękniejsze zakątki miasta, można obejrzeć z perspektywy maratonu słynne budapesztańskie budowle, takie jak Operę czy Parlament. Bieg prowadzi przez obie strony miasta, Budę i Peszt, wzdłuż Dunaju. Muszę przyznać, że trasa maratonu jest bardzo urokliwa :) Oczywiście biegnąc szybko nie ma wiele czasu na przyglądanie się zabytkom czy pięknym parkom, ale na pewno i tak co nieco można zauważyć prąc do przodu.

Szczególnie przyjrzałem się odcinkowi trasy po 30km, gdzie jak mawia klasyk "zaczyna się maraton"....póki co żadnej ściany nie widać :)  A tak wygląda trasa Budapest Marathon na mapie:


Patrzę na ten film, na mapkę i...już chciałbym ruszyć na trasę tego maratonu. Czuję co prawda niepewność związaną z moją formą. Nie wiem, jak praktycznie 3 tygodniowy rozbrat z bieganiem wpłynie na moją dyspozycję i czy niedawno przeciążony mięsień wytrzyma dystans 42, 195km. 

Ale najchętniej chciałbym to sprawdzić już dzisiaj! No nic, może wytrzymam jakoś te 5 dni :)

Wypowiedzi

Prześlij komentarz

Idealne miejsce na Twój komentarz!