McFIT otworzył trzecie studio w Warszawie

Od początku sezonu 2015 partnerem mojego bloga jest McFIT, największa w Europie sieć studiów fitness. Dotychczas w Warszawie funkcjonowały dwie lokalizacje - moja ulubiona przy Ostrobramskiej oraz na Nowym Świecie przy skrzyżowaniu z ulicą Świętokrzyską.

Od ubiegłego tygodnia swoją działalność rozpoczęło trzecie studio McFIT w Warszawie zlokalizowane pod adresem Al. Jerozolimskie 123a, czyli dokładnie przy Pl. Zawiszy. Z okazji otwarcia do 30 września każdy może wypróbować studio i trenować w nim bezpłatnie i bez zobowiązań tyle razy, ile tylko chce.

Polecam wizytę w McFIT, zarówno w nowej lokalizacji, jak i dotychczasowych studiach. Warto spróbować i sprawdzić, czy takie ćwiczenia to coś dla nas. Moment jest dobry, koniec sezonu za pasem, a to oznaczać będzie najpierw okres roztrenowania, a następnie wzmacniania i budowy siły na sezon 2016. Ćwiczenia na siłowni na pewno mogą być pomocne we wzmocnieniu stawów i mięśni, które wykorzystujemy podczas biegania.

fot. McFIT
Właśnie otwarte nowe studio McFIT przy Pl. Zawiszy zostało stworzone według koncepcji HOME OF FITNESS. Zajmuje powierzchnię ok. 2 000 m² i oferuje różnorodne, innowacyjne możliwości treningu, również dla biegaczy. Jeśli ktoś nie lubi biegać w deszcz, oczywiście znajdzie tam kilkanaście bieżni mechanicznych, na których może wyszaleć się do woli. Zastrzegam, że biegającego mnie na bieżni mechanicznej raczej prędko nie zobaczycie! Kocham biegać w deszczową pogodę to raz, a dwa to niezależnie od warunków atmosferycznych zawsze przedkładam bieganie w plenerze nad bieganie w pomieszczeniu. 

Co więc taki biegacz jak ja robi w studiu McFit? Ćwiczy! Przede wszystkim w specjalnie wydzielonej przestrzeni z taśmami TRX, na których można wykonywać całą masę ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Repertuar jest bardzo szeroki, polecam film instruktażowy z Michałem Pisarskim ze studia McFIT, który pokazuje część możliwych ćwiczeń.

Kliknij, aby otworzyć film
Kliknij, aby otworzyć film w portalu czasnabieganie,pl
Oczywiście poza taśmami TRX w studiu biegacz ma do dyspozycji co najmniej kilkanaście nowoczesnych urządzeń, które można wykorzystać do treningu mięśni rąk, nóg, tułowia itd Przy każdej z maszyn znajduje się objaśnienie, w jaki sposób ćwiczyć, a w razie potrzeby zawsze można zwrócić się z pytaniem do trenera.

 
To, co bardzo podoba mi się w McFIT to otoczenie treningowe, w którym bardzo dobrze się ćwiczy. Mam tutaj na myśli design pomieszczeń, muzykę, filmy czy obrazy. Wszystko świetnie współgra ze sobą i pozwala skoncentrować się na wykonaniu treningu. Jeśli komuś siłownia kojarzy się z nieprzyjemną, odrzucającą wonią potu, to w studiu McFIT zdecydowanie tego nie doświadczy. Świetna wentylacja i klimatyzacja załatwiają sprawę.

McFIT na rynku fitness wyróżnia to, że jest czynny 24h na dobę, tzn. możesz trenować praktycznie bez ograniczeń! Co ciekawe, w studiu cały czas trwają treningi-kursy w ramach zajęć CYBERTRAINING, podczas których zajęcia prowadzą wirtualni trenerzy wyświetlani na ekranie LCD.

Ile to kosztuje? Miesięczny abonament wynosi 89 zł, a umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy. Wyrobienie karty członkowskiej to jednorazowy koszt 90 zł, ale jej posiadacz ma dostęp do wszystkich studiów McFIT w całej Polsce i...na świecie m.in. w Niemczech, skąd pochodzi marka oraz we Włoszech i w Hiszpanii.

Jak wspomniałem na początku moją ulubioną lokalizacją jest studio McFIT przy ul. Ostrobramskiej. Jeśli macie ochotę możecie je zwiedzić w ramach wirtualnego spaceru:

Wypowiedzi

Prześlij komentarz

Idealne miejsce na Twój komentarz!