A może Lake Balaton Supermarathon?

fot. futanet.hu
Tytuł posta może brzmi nieco wyzywająco, ale uspokajam – nie zamierzam w przyszłym sezonie biegać dłuższych dystansów, niż maraton.

Chciałbym natomiast zachęcić tych z Was, którzy myślą o startach ultra w 2016 roku do zmierzenia się z Balaton Supermarathonem na Węgrzech. Impreza odbędzie się w dniach 17-20 marca 2016. 

Od sezonu 2015 współpracuję z Budapest Maraton Organization (BMO) i jestem ambasadorem imprez biegowych organizowanych w stolicy Węgier. Tak się składa, że w ich portfolio imprez wchodzi również Lake Balaton Supermarathon. W przyszłym roku odbędzie się już 9 edycja tego biegu.

Na czym polega Lake Balaton Supermarathon?
2 tysiące uczestników pokonuje 195,4 km biegając wokół jeziora Balaton. Na przebycie tego dystansu mają 4 dni, w trakcie których przebiegną średnio 48 km dziennie. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby pokonać pełny dystans, może zmierzyć się z Half Lake Balaton Supermarathon. Do przebiegnięcia będzie miał „tylko” 93,1km i będzie musiał dokonać tego w ciągu 2 dni. Niezależnie od tego, czy startujesz w pełnym dystansie, czy na połowie  dostępne są 3 formuły uczestnictwa – indywidualnie, w parach oraz sztafecie wspólne z 4 innymi biegaczami.
fot. futanet.hu
fot. futanet.hu
fot. futanet.hu
fot. futanet.hu
Czy mogę przebiec krótszy dystans niż 195,4km i 93,1km?
BMO ma ofertę również dla biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z dystansem niewiele dłuższym od maratonu. To formuła Marthon+Choose any day! Na czym polega? Możesz wystartować w dowolnym dniu 9. Balaton Supermarathonu i pokonać jeden z następujących dystansów:
  • 48,2 km
  • 52,9 km
  • 43,6 km
  • 49,5 km
Fani biegów na dystansie maratońskim też znajdą coś dla siebie. 19 marca odbędzie się bowiem bieg w formule Marathonfüred właśnie na dystansie 42,195km. 

Szczegółowe informacje na temat tej imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na tej stronie.

Jak wyglądała 8. edycja Balaton Lake Supermarathon? Zobaczcie!
Jeśli chodzi o mnie, to może kiedyś zdecyduję się na start w biegu ultra. Jeśli tak się stanie, to najprędzej pobiegnę w biegu w formule Marathon+, np. 52,9km, żeby zobaczyć, jak to jest pobiec dłuższy dystans niż 42,195km. Pełny dystans i połówka zdecydowanie wymagają bardzo mocnych treningów pod tym kątem, oczywiście jeśli chcemy podejść do tego tematu w sposób odpowiedzialny. 

Bieganie ma wiele twarzy, na pewno ultra jest jedną z ciekawszych opcji dla biegaczy,  szukają większych wyzwań, niż dystans maratonu. Jak na razie te 42,195km dostarcza mi wystarczająco wiele wrażeń.

Rozmowa

  1. 195km....Szaleństwo! Taka biegowa pielgrzymka dookoła Balatonu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, nie miałem pojęcia o takim biegu, prawie 200 km to spory dystans. Z jednej strony przeraża mnie ten matron, a z drugiej wziąłbym chętnie w nim udział. :D

    OdpowiedzUsuń

Idealne miejsce na Twój komentarz!