Planujesz starty zagraniczne? A myślałeś o biegach RunCzech?

Volkswagen Prague Marathon (fot. RunCzech)
W maju pobiegnę 10. maraton w moim biegowym życiu. Szukałem wyjątkowego biegu, aby uczcić ten skromny jubileusz. Mój wybór padł na Volkswagen Prague Marathon, ponieważ to prawdziwy brylant wśród biegów na całym świecie. 8 maja znajdę się w stawce 10 300 biegaczy z całego świata, którzy ruszą ulicami czeskiej stolicy. Zainteresowanie tym biegiem jest ogromne, limit miejsc został wyczerpany już w listopadzie!

Jestem strasznie ciekawy praskiej imprezy, ponieważ będzie to mój pierwszy kontakt z biegiem organizowanym przez RunCzech. To organizator całej serii imprez w ramach cyklu RunCzech Running League, w skład której wchodzi nie tylko Volkswagen Prague Marathon, lecz również biegi na dystansie półmaratonu w najpiękniejszych miastach Czech.

Startując w zawodach RunCzech biegacze mogą zwiedzić Karlove Vary, České Budějovice, Ołomuniec, Ústí nad Labem. Każdy z biegów posiada prestiżowe odznaki IAAF Gold Road Race Label, które przyznawane są tylko najlepszym imprezom na świecie. 

Co to jest Liga Biegowa RunCzech?
W skład Ligi Biegowej wchodzi 7 długodystansowych biegów:
  • Sportisimo Prague Half Marathon – 2 kwietnia 2016 - wyprzedany
  • Volkswagen Prague Marathon – 8 maja 2016 - wyprzedany
  • Mattoni Karlovy Vary Half Marathon – 21 maja 2016
  • Mattoni České Budějovice Half Marathon – 4 czerwca 2016
  • Mattoni Olomouc Half Marathon – 25 czerwca 2016
  • Birell Prague Grand Prix – 10 września 2016
  • Mattoni Usti nad Labem Half Marathon  - 17 września 2016
Podczas części imprez odbywają się również biegi sztafetowe i na krótszych dystansach tj. biegi uniwersyteckie – inspirujące młodzież, biegi charytatywne – wzbudzające poczucie solidarności, CEO Running Challenge – bieg łączący sport z biznesem, bieg po zdrowie, biegi rekreacyjne – angażujące wszystkich – dzieci, dziadków a nawet psy! System rankingowy RunCzech klasyfikuje biegaczy w kategoriach 68 różnych zawodów, jak również płci i wieku. Biegacze otrzymują punkty za każdą ukończoną imprezę zgodnie z osiągniętym czasem i współczynnikiem przypisanym do konkretnego biegu.

Wysoki poziom organizacyjny imprez odbywających się w ramach RunCzech Running League oraz emocjonująca atmosfera biegów przyciągnęły wielu liderów lekkoatletyki jak np.: Haile Gebrselassie, Stefano Baldini, Paul Tergat, Moses Tanui, Antonio Pinto, Patrick Makau, Zersenay Tadese i innych.  

„Każde miasto, w którym organizujemy nasze imprezy jest wyjątkowe. Romantyczna sceneria w Karlove Vary, słoneczny bieg w Czeskich Budziejowicach, czarujący bieg wieczorny w Ołomuńcu czy unikatowa trasa przez fabryki chemiczne w Usti nad Łabą – każdy z tych biegów powinien znaleźć się na Twojej liście biegów nie tylko do zaliczenia, ale przede wszystkim do przeżycia!" – mówi Alena Balcarová, PR & Marketing Manager, RunCzech.


Poniżej chciałbym podzielić się z Wami kilkoma zdaniami na temat imprez Ligi Biegowej RunCzech przygotowanymi przez organizatora.

Mattoni Karlovy Vary Half Marathon
Mattoni Karlovy Vary Half Marathon (fot. RunCzech)
Czy wiesz, że Karlove Vary z 55000 mieszkańców jest najmniejszym miastem na świecie z imprezą biegową odznaczoną IAAF Gold Label?

Mattoni Karlovy Vary Half Marathon, który odbędzie się 21 maja 2016 to klejnot całej Ligi Biegowej RunCzech, a odbędzie się dopiero po raz czwarty. Piękna sceneria trasy biegu prowadzi wzdłuż rzeki Tepla. Po drodze biegacze mijają wiele charakterystycznych i ciekawych budynków, które możesz znać z filmów, które były tu kręcone. Miasto jest również gospodarzem International Film Festival.

Zwycięzca Mattoni Karlovy Vary Half Marathon 2015: SEREM Elijah Tirop (KEN) 01:01:01

Mattoni České Budějovice Half Marathon
Mattoni České Budějovice Half Marathon (fot. RunCzech)
Mattoni České Budějovice Half Marathon odbędzie się 4 czerwca 2016. To wyjątkowy bieg rozgrywany w stolicy regionu (South Bohemian). Zawody, które od 2012 roku odbywają się w tym mieście słyną z szybkiej i płaskiej trasy. Szukasz imprezy biegowej, na której powalczysz o rekord życiowy w półmaratonie? Weź pod uwagę imprezę w Czeskich Budziejowicach.

Cenne zabytki, tradycje warzenia piwa z XIII wieku, bliskość miasta wpisanego na listę UNESCO - Czeski Krumlov, zielona sceneria i eleganckie kamienice otaczające największy rynek w Europie – to są właśnie Czeskie Budziejowice, tylko 150 km od Pragi.

Zwycięzca Mattoni České Budějovice Half Marathon 2015: Abraham Cheroben (KEN) 01:01:22

Mattoni Olomouc Half Marathon
Mattoni Olomouc Half Marathon (fot. RunCzech)
Byłeś kiedyś na Morawach? Odwiedź Ołomuniec, który położony jest w odległości 288 km od Pragi. Malownicze serce regionu. Jest tylko kilka miejsc na świecie, które mogą zaoferować taką liczbę zabytków w jednym miejscu wpisanych na listę UNESCO. Mattoni Olomouc Half Marathon (25 czerwca 2016) to największy bieg na Morawach. Największy i najbardziej lubiany bieg w Lidze Biegowej RunCzech zapewnia wspaniałą atmosferę podczas wieczornych zawodów. Pierwsza impreza biegowa Run Czech spoza Pragi nagrodzona odznaką IAAF Gold Road Race Label.

Zwycięzca Mattoni Olomouc Half Marathon 2015: Abraham Cheroben (KEN) 01:01:22

Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon
Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon (fot. RunCzech)
Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon (17 września 2016) jest jednym z najbardziej wyróżniających się biegów na świecie. Biegacze maja szansę, dzięki uprzejmości fabryki Spolchemie, przebiegać przez jej części, kontynuując bieg do rzeki Łaby. W 2015 roku zawody obchodziły swój piąty jubileusz.

Wszystkie cztery półmaratony RunCzech poza Pragą są niezwykłą atrakcją dla biegaczy z całego świata, biorąc pod uwagę świetną atmosferę, profesjonalną organizację i szansę na podróżowanie, zwiedzanie i startowanie w zawodach w fantastycznych miejscach.

Zwycięzca Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon 2015: KIPTIS Josphat Kiprop (KEN) 01:00:21 

Więcej informacji o biegach RunCzech oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.runczech.com

Jako entuzjasta biegania poza granicami Polski chciałbym Wam polecić starty w Czechach. Sam jestem bardzo ciekawy maratonu w Pradze i mam nadzieję, że z czeskiej stolicy zabiorę wspaniałe wspomnienia.

Może ktoś z Was startował już w biegach organizowanych przez RunCzech? Jakie są Wasze wrażenia?

Wypowiedzi

Prześlij komentarz

Idealne miejsce na Twój komentarz!